Het organiseren van vervoer voor een groepsreis is een vak apart. Gelukkig heeft Diogenes Reizen nauwe contacten met tal van vervoerders. In goed overleg zetten we de mogelijkheden graag op een rijtje. Op basis van wensen, budget en groepsgrootte vinden we altijd een oplossing op maat.



Schoolreis Madrid
Een bekende Spaanse uitdrukking luidt: ‘De Madrid al Cielo’.
Oftewel, van Madrid rechtstreeks naar de hemel. En eerlijk is eerlijk: wie Madrid bezoekt, begrijpt meteen waarom. In deze wereldstad komen jouw leerlingen, studenten en ook docenten ogen en oren tekort.
Trap Madrid af op de fiets
Fietsend een stad als Madrid verkennen? Dat was tien jaar geleden een minder goed idee en nog relatief in opkomst, maar tegenwoordig is de stad er een stuk beter op ingericht. Kies daarom voor een kickstart van jullie schoolreis met de ‘Highlights van Madrid’ fietstour.
Onder leiding van een Nederlandstalige gids verkennen jullie het Koninklijk Paleis, het Retiropark en de Plaza Mayor. De groep hoort leuke verhalen, krijgt insider-tips en proeft de sfeer van verschillende wijken. Het is een actieve en (zeker met een gids) veilige manier om Madrid snel te leren kennen en ondertussen interessante verhalen te horen over de geschiedenis en de lokale cultuur.
Oog in oog met wereldberoemde Spaanse kunst
In het Prado Museum staan jouw leerlingen of studenten oog in oog met wereldberoemde kunstwerken van kunstenaars als Velázquez en Goya. Dit is ook het museum met de grootste collectie Spaanse schilderijen ter wereld. Voor jongeren is het een mooie manier om te ontdekken hoe deze schilderijen verhalen vertellen over macht, emoties en het leven in Spanje door de eeuwen heen.
El Escorial: uitje buiten de drukte
Willen jullie de stad even ontvluchten? Dan is een excursie naar El Escorial een aanrader. Dit enorme paleis- en kloostercomplex ligt midden in de bergen, op slechts een uurtje rijden van Madrid én staat op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Hier kunnen jullie wandelen door marmeren gangen, de indrukwekkende bibliotheek bewonderen en een uniek inkijkje krijgen in de Spaanse geschiedenis en architectuur.
Extra tips van Diogenes Reizen
- Estadio Santiago Bernabeu Tour: een tour door het wereldberoemde Real Madrid stadion die niet alleen leuk is voor voetbalfans, maar ook leerzaam voor anderen door de interactieve displays.
- Toledo Tour: bezoek aan het prachtige historische centrum van Toledo, gelegen op een heuvel boven rivier de Taag. Binnen de oude muren bevindt zich een middeleeuwse smeltkroes van Christelijke, Islamitische en Joodse cultuur.
- Aanvullende fun activiteiten: Tapas Tour, Flamenco Show, Vlooienmarkt El Rastro en waterfietsen in stadspark El Retiro.
Je leest het: Madrid biedt volop mogelijkheden voor educatieve en actieve uitstapjes. Kies als het kan voor het voorjaar, de herfst of winter, want in de zomer kan het erg warm zijn.
Verder zorgen wij dat het vervoer, verblijf en de gewenste excursies op tijd worden geregeld. En uiteraard houden we - in samenspraak met jou - ook ruimte over voor iedereen om zelf op ontdekking te gaan. Meer weten? Vraag het gerust aan onze medewerkers.
Impressies
Excursies in Madrid!
Wij helpen graag met het samenstellen en organiseren van een passend excursieprogramma in Madrid. Van actief en cultureel tot culinair en gezellig: Diogenes Reizen beschikt over een omvangrijke database en heeft voor elke wens een excursie op maat. De excursies op deze pagina zijn slechts een kleine greep uit ons gevarieerde aanbod.

Op ca. 80 km ten zuiden van Madrid vindt u Toledo. Het historisch oude centrum van dit stadje ligt op een heuvel boven rivier de Taag. Dit oude centrum bevindt zich achter oude muren. In de middeleeuwen was Toledo een smeltkroes van Christelijke, Islamitische en Joodse cultuur. De kathedraal, een van de mooiste bezienswaardigheden in Toledo, is tijdens deze periode gebouwd. Ook ziet u veel werk van El Greco terug. Toledo is zeker een bezoek waard tijdens uw werkweek Madrid. De stad staat op de Werelderfgoedlijst van de UNESCO.

Het Prado-museum in Madrid is een van de grootste en beroemdste kunstmusea ter wereld. Hier vindt u werken van de 12e tot de 19e eeuw en in het bijzonder werk van Velázquez en Goya. Het gebouw werd in 1785 gebouwd en in 1819 geopend als museum. Een absolue aanrader om te bezoeken tijdens uw werkweek naar Madrid.

Altijd al eens een kijkje willen nemen bij een beurs? Dit is uw kans. O.l.v. van een Engelstalige gids bezoekt u samen met uw leerlingen de beurs van Madrid (Bolsa de Madrid).

Uw leerlingen kunnen tijdens uw schoolreis Madrid het beste te voet ontdekken. Deze wandeling o.l.v. een gids voert u langs de vele bezienswaardigheden die Madrid rijk is. Natuurlijk is het ook mogelijk dat u samen met de gids een route samenstelt.
Accommodaties in Madrid!
Diogenes Reizen kent de weg in meer dan 75 Europese (hoofd)steden en daarbuiten. Ook als het gaat om de leukste, gezelligste en beste accommodaties, geschikt voor elke groepsgrootte, bieden we een scala aan mogelijkheden. Welke voorkeuren er ook zijn, wij vinden altijd een passende accommodatie. Onderstaand is een greep uit ons aanbod!

Modern hostel gelegen in hartje Madrid. Vanaf hier bent u zo bij de bekende bezienswaardigheden, pleinen en park del Retiro. Leerlingen verblijven op meerpersoonskamers. Faciliteiten van de meerpersoonskamers bevinden zich op de etage.

U Hostel Madrid is een modern hostel, gevestigd in een 19e-eeuws gebouw. Met ca. 20 minuten bent u in hartje Madrid. U kunt ook gebruik maken van de metro. Metrostations Alonso Martinez en Bilbao liggen op loopafstand. Faciliteiten van het hostel zijn o.a. een terras, een bioscoopzaal, een lounge gedeelte, gratis wifi en een eigen eetgelegenheid. Iedere kamer heeft een eigen thema waardoor het verblijf uw leerlingen zeker zal bij blijven.

Safestay Madrid ligt in een groots gebouw in Madrid, op slechts 5 minuten wandelen van de markt Fuencarral en de levendige wijk Chueca. Er is een heerlijke rooftopbar aanwezig en zelfs een bioscoop. De moderne kamers zijn voorzien van individuele kluisjes, de meeste hebben zelfs een balkon.
Vervoer

Er zijn meer vliegmaatschappijen dan ooit. En Diogenes Reizen kent ze allemaal. In eigen land kunt u bijvoorbeeld vertrekken vanaf Amsterdam, Eindhoven en Rotterdam, maar ook pal over de grens bieden we tal van mogelijkheden. Hierbij kunt u denken aan de luchthavens van Brussel, Weeze of Keulen. Voor elke schoolreis en werkweek vinden wij de voordeligste vlucht.
Contact opnemen
Diogenes Reizen
Vendelier 61, 3905 PD Veenendaal
Telefoonnummer: 088-1030700
ma t/m vr 09.00 - 17:00 uur
KvK: 30060880 // BTW nr. NL826428782 B01
Inspiratie Nieuwsbrief
Wil je graag af en toe reisinspiratie ontvangen van Diogenes Reizen ontvangen? Laat je emailadres achter en we houden je graag op de hoogte.